Megválaszolt kérdések:
-
Calprotektin 147
Tisztelt DoktornŐ! 24 éves fiamnak még karácsony előtt volt egy több napos nagyon erős hasmenése. A hasmenés megszűnt, de fáj a hasa! Volt hasi uh., ami nem mutatott semmit, azonban csináltatott Calprotektin vizsgálatot, melynek értéke 147 ug. Sajnos autoimmun beteg, Psoriasis Arthrica. Nem tudom mit tegyünk, nagy a baj? Válaszát előre is köszönöm. Válasz olvasása
-
IgE
Üdvözlöm. Étel allergia vizsgálat során minden ételre negatív volt a vér tesz ami benne volt a vizsgálatban. Az ossz igE pedig 19.70 Nem tudom pontosan mit jelent ez. Nem ismerem a referencia tartományt sem. Köszönöm szépen Válasz olvasása
-
Calprotektin szint
Tisztelt Doktornő! Olyan problémával fordulnék Önökhöz, hogy pár hete reggelente laza, bűzös a székletem.Vizesebb, nem mondanám hogy hasmenés de nagyon laza, görcseim néha vannak.Laboreredményeim jók, vér nincs benne, gyengének érzem magam.Az orvosom calprotektin vizsgálatot kért aminek az eredménye 105 lett.Úgy olvastam gyulladásra utal.Milyenre?Ez kórosnak számít már?Van erre a megoldás?Nagyon félek.Köszönöm! Válasz olvasása
-
Budenofalk mellékhatás?
Üdvözlöm. Az édesapám 8 hónapja használja a végbélhabot. A hasa nagyon puffadt lett, a lábai vizesen dagadtak, a mellkasán apró lilás pettyek jelentek meg., és gyakran sír ami nem volt rá jellemző. Azt szeretném tudni, hog ezlehet-e a szteroid mellékhatása. Collitisre használja a habot. Hogy lehet abbahagyni, fokozatosan, vagy gyorsan. Tisztelettel: Tóthné. Válasz olvasása
-
Vérkép, kalprotektin
Tisztelt Doktornő! A segítségét szeretném kérni. Több dolgot vizsgáltak ez elmúlt időben nálam, ezek közül némelynél a tartományokon kívül eső értékeket kaptam: – Neutrofil granulocita értékem: 73,3 ; tartomány: 50,00-70,00 – Limfocita értékem: 17,3 ; tartomány: 25,00-40,00. – Széklet kalprotektin, kvantitatív értékem: 78,0 ; tartomány: 00,0-50,0 Kérem segítsen, ezek az értékek mit jelentenek? Súlyosnak mondhatóak? Még csak 25 éves vagyok,… Válasz olvasása
-
Vérkép
Tisztelt Doktor Út/Hölgy! Voltam inzulinrezisztencia vizsgálaton, ahol a homa index alapján megállapították, hogy inzulinrezisztens vagyok. Viszont a vérképemben pár – számomra – ijesztő dolgot véltem felfedezni. A fehérvérsejt számom 4,4 Giga/L, az értékhatár 4,4 – 11.3 – ez még jó is, viszont a többi résznél vannak eltérések. Neutrofil granulocita % 42.2 értékhatár, 50 – 70 %, Szóval ez kevesebb, mint… Válasz olvasása
-
Hasmenés
Tisztelt Doktornő! Segítségét szeretném kérni! 2 éve hasmenéses panaszom van ,nagyon sokat fogytam . Van egy labor eredményem amit sajnos még az orvosomnak nem tudtam meg mutatni ezért is fordulok önhöz! ASCA IGG 79, ASCA IGA 22! Kérem segìtségét mien betegségem lehet? Válasz olvasása
-
Kalprotektin
Kedves Doktornő! Az elmúlt időszakban hisztamin intoleranciát diagnosztizáltak nállam, ami mellett laktózérzékenységem is van . Tünteteim közt szerepel az, hogy a hisztamin miatt több ételtől kipattogok, de szerencsére sem hasmenés, véres széklet vagy egyéb hasi panaszom nincs. A biztonság kedvéért az orvosom javaslatára kértem calprotectin széklet vizsgálatot. Az eredmény azt mutatta, hogy a calprotectin szint 167 ( az Alpfa 1-Antitrypsin… Válasz olvasása
-
Crohn megfázás
Kedves Doktornő! Crohn beteg gyermeknél (15 éves) enyhe megfázásnál milyen szereket lehet nyugod szívvel alkalmazni. Köhögés, nátha esetén? Egyébként 2x50mg Imuránt szed. Köszönöm válaszát! Válasz olvasása
-
széklet pozitív
Kedves Doktornő! Chron beteg gyermeknél a széklet: Calprotektin: 301 U/L ez mit jelent? Ez jó vagy rossz eredmény? Köszönöm Válasz olvasása

